Kādos gadījumos izvēlēties ārpakalpojumu?

Alvis Dimitris, 28/03/2013

Post image for Kādos gadījumos izvēlēties ārpakalpojumu?

Ikvienam uzņēmumam ir savs pamata biznesa virziens, kas nes ieņēmumus, un ir vadības prioritāte. Pārējās funkcijas, kas nepieciešamas uzņēmuma veiksmīgai darbībai, bet nav tiešā veidā saistītas ar biznesa kodolu, piemēram, grāmatvedības vai dokumentu aprites organizēšana, personāla atlase, datubāzu uzturēšana un citas funkcijas, ir iespējams īstenot divos veidos.

Klasiskais risinājums ir organizēt šīs funkcijas uzņēmuma iekšienē – pieņemot darbā un apmācot darbiniekus, iegādājoties nepieciešamās sistēmas un tehnoloģijas. Atkarībā no uzņēmuma specifikas, konkrētās biznesa nozares un pieejamiem resursiem, tas var būt labākais iespējamais risinājums.

Tomēr bieži vien uzņēmumi izvēlas vienu vai vairākas no šīm funkcijām nodot trešajai pusei, šajā gadījumā – ārpakalpojuma sniedzējam. Ārpakalpojumi nav jauna prakse, bet to izmantošanas popularitāte biznesa vidē ir strauji pieaugusi tieši pēdējā desmitgadē. Lielākā daļa uzņēmumu šobrīd izmanto vismaz vienu ārpakalpojuma sniedzēju; visbiežāk tas ir IT atbalsta, telpu uzkopšanas vai grāmatvedības jomā. Tomēr kopumā ārpakalpojumi paver plašas iespējas, un ārpakalpojumi tiek piedāvāti ļoti daudzās nozarēs: sākot ar finanšu vadību, datubāzu un IT risinājumiem, dokumentu aprites sistēmām, grāmatvedības pakalpojumiem, rēķinu apstrādi un digitalizāciju, rēķinu druku un sūtīšanu, līdz mārketinga, sabiedrisko attiecību, personāla atlases, vadības konsultāciju pakalpojumiem un palīdzību apkopes, apsardzes un biroja darba organizēšanā.

Mūsu pieredze uzņēmumā AS Itella Information liecina, ka bieži pieļauta kļūda, ko pieļauj uzņēmumi, ir uzreiz darīt visu pašiem, neizvērtējot, vai ir iespējami citi varianti. Šādos gadījumos uzņēmums parasti sāk ar tehnoloģiju iegādi – printeru, skeneru, dažādu datortehniku iegādi, līdz pat buldozeriem un ekskavatoriem, sākotnēji pat neapsverot ārpakalpojuma iepirkšanas opciju. Ir virkne piemēru, it sevišķi valsts iestāžu un organizāciju iepirkumos, kad tiek iegādāti lieli specifiskas biroja tehnikas apjomi, kas pēc tam gadiem stāv noliktavās un netiek izmantoti.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: