Jaunā Rīgas teātra pārbūve varētu sākties šogad

Daina Vārpiņa, 31/05/2018

Post image for Jaunā Rīgas teātra pārbūve varētu sākties šogad

Atbilstoši pilnsabiedrības “Zaigas Gailes birojs un partneri” sagatavotajam Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvprojektam būvdarbus varētu sākt šogad, ja nebūs pārsūdzību un tiks rasts nepieciešamais papildus finansējums, informē VAS “Valsts nekustamo īpašumi” (VNĪ). Patlaban projekts ir būvniecības iepirkuma II kārtas stadijā, kurā piedāvājumus iesnieguši divi no pieciem pretendentiem. Darbi jāpabeidz līdz 2021. gada sākumam.

2014. gadā apstiprinātais JRT būvniecības budžets gan atbilstot reģionālo kultūras centru vajadzībām, kamēr JRT rekonstrukcijas un mūsdienīga teātra projekts ir krietni sarežģītāks gan no būvniecības, gan no tehnoloģiju viedokļa, uzsver VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis. Pēc viņa teiktā 2014. gadā apstiprinātais JRT kopējais rekonstrukcijas budžets – 19 miljoni eiro – netika balstīts nedz konkrētā būvprojektā, nedz arī tika ņemta vērā pilsētvides specifika un mūsdienīga teātra prasības. Šis budžets nav atbilstošs projekta sarežģītībai un nozīmīgumam.
Tāpat sākotnējais budžets ir veidots, balstoties uz metu projektu konkursa laikā pieejamo informāciju, kur ēkas kopējā platība tika paredzēta 7 816 m2, savukārt Rīgas pilsētas būvvaldē apstiprinātajā tehniskajā projektā ēkas kopējā stāvu platība ir paredzēta 11 147 m2 (43% pieaugums), kas rada projekta izmaksu pieaugumu. Platības pieaugums ir skaidrojams ar to, ka loģiskā darba secība ir tāda, ka pēc līguma noslēgšanas notiek izpētes darbi – lai saprastu, kāds būvapjoms ir iespējams zemes gabalā, un tad sākas darbs pie detalizētām lietotāja prasībām. Projektēšanas gaitā papildus izkristalizējās JRT darbnīcu nepieciešamība un novietojums, kā arī noliktavu apjoms.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: