Jau šogad Latvijas lielajās pilsētās uzsākšanai gatavi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā

Latvijas Lielo pilsētu asociācija, 13/05/2020

Post image for Jau šogad Latvijas lielajās pilsētās uzsākšanai gatavi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā

Atsaucoties uz valdības lēmumu, kas paredz palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro un noteikt, ka turpmāk uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri varēs pretendēt lielās pilsētas un attīstības centru pašvaldības, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) informē, ka šobrīd lielajās pilsētās uzsākšanai ir gatavi nozīmīgi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā.

LLPA apkopotā informācija liecina, ka ieguldījumi paredzēti pašvaldību izglītības infrastruktūras pilnveidošanai, ielu un ceļu uzlabošanai, degradētu teritoriju sakārtošanai, dzīvojamā fonda atjaunošanai, uzņēmējdarbības vides attīstīšanai un citām jomām. Tie visi ir augstas gatavības pakāpes projekti, kuriem būvprojekti ir jau gatavi vai to izstrāde tuvojas noslēgumam, vai jau ir izsludināti iepirkumi būvdarbu veikšanai.

“Lai cīnītos ar Covid-19 izraisītās krīzes sekām, pašvaldības ir gatavas sniegt būtisku ieguldījumu tautsaimniecībā, pēc ārkārtējās situācijas beigām veicinot ekonomisko aktivitāti reģionos. Līdz ar valdības lēmumu šim mērķim papildus atvēlētie 150 miljoni eiro paātrinās jau plānoto investīciju projektu realizāciju,” uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Jāatgādina, ka vakar, 12.maijā, valdībā tika apstiprināti noteikumi, kas paredz, ka turpmāk uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri varēs pretendēt deviņas lielās pilsētas: Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils, kā arī 27 pašvaldības, kas ir reģionālās nozīmes attīstības centri. Tāpat ir atbalstīts priekšlikums palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro.

Par LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001.gada 23.augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētasDaugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera.

Informāciju sagatavoja Kaspars Līcītis, mediju attiecību konsultants.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: