IZM izsludina iepirkumu diasporas skolotāju izglītības tālmācības programmas izstrādei

LETA, 15/06/2020

Post image for IZM izsludina iepirkumu diasporas skolotāju izglītības tālmācības programmas izstrādei

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izsludinājusi iepirkumu diasporas skolotāju izglītības tālmācības programmas izstrādei, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Iepirkums paredz izstrādāt un realizēt diasporas skolotāju izglītības tālmācības programmu “Latviešu valodas kā svešvalodas skolotājs”.
Paredzamā līgumcena ir 120 000 eiro un plānotais līguma darbības laiks ir pieci gadi.
Izsludinātajam iepirkuma konkursam būs atklāta procedūra un termiņš, līdz kuram iesniedzami piedāvājumi vai pieteikumi ir 29.jūnijs, plkst.10.
Jau vēstīts, ka Eiropas Latviešu apvienības (ELA) veiktā diasporas skolu aptauja atklāja, ka Eiropā ārpus Latvijas ir aptuveni 77 latviešu nedēļas nogales klātienes skolu ar 1942 skolēniem, kuri esot tikai apmēram 6% no bērniem diasporā. Šajās skolās māca 454 skolotāji.
Pēc apvienībā paustā, šo diasporas skolu mērķis ir uzturēt bērnos latvietību un saiknes ar Latviju, atbalstot vecākus un bērnus latviešu valodas un ar Latviju saistītu zināšanu apguvē daudzvalodu vidē mītnes zemēs.
ELA Izglītības nozares vadītājs Māris Pūlis informēja, ka apvienība aicinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas, Latviešu valodas aģentūras un citas diasporas organizācijas apaļā galda diskusijā vienoties par praktisko atbalstu attālināto mācību kvalitatīvai nodrošināšanai diasporas skolās.
Vienlaikus viņš atklāja, ka ELA šovasar plāno šai tēmai veltīt skolotāju profesionālās pilnveides un ideju koprades semināru, kas šoreiz notiks virtuālajā vidē un būs pieejams diasporas izglītotājiem visā pasaulē.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: