IUB vadītājs plāno stiprināt iestādes kapacitāti un veicināt iepirkumu centralizāciju

LETA, 21/10/2020

Post image for IUB vadītājs plāno stiprināt iestādes kapacitāti un veicināt iepirkumu centralizāciju

Jaunieceltais Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītājs Artis Lapiņš plāno stiprināt iestādes kapacitāti un veicināt iepirkumu centralizāciju, otrdien valdības sēdē sacīja Lapiņš.

Lapiņš, kurš IUB vadītāja amata pienākumus uzņemsies no 2.novembra, informēja valdības pārstāvjus par vairākām prioritātēm, kuras viņš iecerējis risināt IUB vadītāja amatā.

Kā vienu no steidzamākajiem darbiem viņš minēja patlaban Saeimā skatītos likuma grozījumus, kas paredz, ka iepirkumos tiek vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Lapiņš uzskata, ka jau šī gada laikā visiem pasūtītājiem ir jābūt informētiem, ka šādas izmaiņas stāsies spēkā jau nākamgad.

Tāpat jaunieceltais IUB vadītājs iecerējis stiprināt iestādes kapacitāti, kā arī risināt augsto IUB darbinieku kadru mainību. “Iestādē ir jāuzkrāj kompetence, nevis tā jāzaudē,” uzskata Lapiņš.
Starp citiem darāmajiem darbiem IUB vadītājs minēja iepirkumu centralizēšana sveicināšanu un attīstīt stratēģiskos iepirkumus.
Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja amatā apstiprināt Finanšu ministrijas (FM) Juridiskā departamenta direktoru Arti Lapiņu.

Lapiņš IUB vadītāja pienākumus sāks pildīt 2.novembrī.

Pēc tam, kad iepriekšējā IUB vadītāja Dace Gaile pieņēma lēmumu uzņemties Ekonomikas ministrijas administrācijas vadītājas amatu, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izvērtēja Lapiņa profesionālo pieredzi un nolēma, ka viņa pārcelšana IUB vadītāja amatā būtu lietderīga.

FM norādīja, ka Lapiņam ir IUB vadītāja amatam atbilstoša izglītība – maģistra grāds tiesību zinātnēs, profesionālā pieredze un zināšanas publisko iepirkumu regulējuma jomā. Zināšanas iegūtas, gan strādājot IUB Metodoloģijas departamentā, gan FM Juridiskajā departamentā, kura funkcijās ietilpst politikas izstrāde publisko iepirkumu jomā.

Līdz 1.oktobrim Lapiņš pildīja arī Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja vietnieka pienākumus. Iepriekš viņš strādājis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, vadot Investīciju uzraudzības departamentu.

FM vērtējumā, Lapiņam ir labas vadītāja prasmes un praktiskā darba pieredze organizācijas procesu un cilvēkresursu pārvaldībā, stratēģisko jautājumu risināšanā, kā arī pieredze Latvijas interešu pārstāvībā Eiropas Savienības institūcijās.

Jau ziņots, ka līdzšinējā IUB vadītāja Dace Gaile no 12.oktobra kļuva par Ekonomikas ministrijas (EM) administrācijas vadītāju.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: