IUB lēmumus sūdzībās par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionos plāno pieņemt līdz gada beigām

LETA, 16/12/2020

Post image for IUB lēmumus sūdzībās par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionos plāno pieņemt līdz gada beigām

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lēmumus sūdzībās, kas iesniegtas Autotransporta direkcijas konkursā par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, plāno pieņemt līdz 30.decembrim, liecina informācija IUB mājaslapā.

IUB aģentūrai LETA minēja, ka ir izskatītas kopumā astoņas pretendentu iesniegtās sūdzības, bet lēmuma pieņemšanas termiņš pagarināts, ņemot vērā lietas apmēru un sarežģītību saistībā ar lietā esošo datu un faktu analīzi.

Jau ziņots, ka saistībā ar konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem līdz 2030.gadam iesniegtas astoņas sūdzības. Pa vienai sūdzībai iesniegusi SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Tukuma auto”, personu apvienības “SIA “Jelgavas autobusu parks” un SIA “Dobeles autobusu parks”, SIA “VTU Valmiera”, SIA “Ventspils reiss”, kā arī personu apvienības AS “Nordeka”, SIA “Sabiedriskais autobuss” un Lietuvas “Vlasava”, bet divas sūdzības iesniegusi AS “Talsu autotransports”.

Pēc Autotransporta direkcijā aģentūrai LETA skaidrotā, sūdzības iesniegtas par direkcijas oktobra beigās pieņemto lēmumu sludināt atkārtotu konkursu sešās maršruta tīkla daļās, bet vienā izraudzīt jaunu uzvarētāju.

Konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem līdz 2030.gadam 16 maršrutu tīkla daļās tika izsludināts 2019.gada jūlijā. Šā gada maijā tika nosaukti uzvarētāji 12 daļās. Tostarp lotē “Bauska” par uzvarēju tika atzīta AS “Nordeka”, lotē “Daugavpils, Krāslava” – SIA “Daugavpils autobusu parks”, lotē “Gulbene, Alūksne, Balvi” – apvienība AS “Nordeka” un SIA “Sabiedriskais autobuss”, lotē “Jelgava, Dobele” – AS “Liepājas autobusu parks”, lotē “Kuldīga, Saldus” – SIA “Sabiedriskais autobuss”, lotē “Liepāja” – AS “Liepājas autobusu parks”, lotē “Madona” – SIA “Tukuma auto”, lotē “Pierīga” – apvienība AS “Liepājas autobusu parks”, SIA “Sabiedriskais autobuss” un AS “Nordeka”, lotē “Rēzekne, Ludza” – AS “Rēzeknes autobusu parks”, lotē “Talsi, Tukums” – AS “Talsu autotransports”, lotē “Valmiera, Valka, Smiltene” – apvienība SIA “Sabiedriskais autobuss” un Lietuvas “Vlasava”, bet lotē “Ventspils” – AS “Talsu autotransports”.
Uz atlikušajām daļām – “Ogre, Aizkraukle”, “Limbaži, Sigulda”, “Cēsis” – tika izsludināts atkārtots konkurss
.

Pretendenti IUB iepriekš iesniedza 11 sūdzības par konkursa rezultātiem. Atbilstoši IUB lēmumam Autotransporta direkcija nolēma atkārtotu konkursu sludināt sešās maršruta tīkla daļās – “Talsi, Tukums”, “Jelgava, Dobele”, “Valmiera, Valka, Smiltene”, “Gulbene, Alūksne, Balvi”, “Madona” un “Rēzekne, Ludza”. Savukārt vienā tīkla daļā “Ventspils”, pārvērtējot pretendentus, par uzvarētāju tika atzīta apvienība SIA “Sabiedriskais autobuss” un AS “Nordeka”.

Piecās maršrutu tīkla daļās – “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus”, “Pierīga”, “Bauska” un “Daugavpils, Krāslava” – jau ir noslēgts līgums ar konkursa uzvarētājiem, kas stāsies spēkā 2021.gada 1.augustā. Konkursā “Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā” piecās maršruta tīkla daļās kopējā līgumcena ir 179,44 miljoni eiro.

Savukārt lotēs “Gulbene, Alūksne, Balvi”, “Jelgava, Dobele”, “Madona”, “Rēzekne, Ludza” un “Talsi, Tukums” konkursa procedūra noslēgta, jo šajās lotēs nav saņemti konkursa nolikuma vai publisko iepirkumu likuma prasībām atbilstoši piedāvājumi, tāpat arī lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” konkurss izbeigts bez rezultāta.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: