Ilgtermiņa darbs un pilnveidošanās ved uz izaugsmi iepirkumu jomā

Artis Lapiņš, 01/02/2018

Post image for Ilgtermiņa darbs un pilnveidošanās ved uz izaugsmi iepirkumu jomā

Aizvadītais gads publisko iepirkumu nozarei – iepirkumu rīkotājiem, piegādātājiem, iepirkumu uzraugiem – bija ļoti svarīgs. Sākām praktiski piemērot trīs Eiropas Savienības (ES) jauno direktīvu noteikumus. Patlaban aktīvi norisinās to ieviešanas darbs, pasūtītāju apmācība un neskaidro jautājumu risināšana. Paralēli identificējam nianses, pie kurām jāstrādā. Kopumā atskatoties uz aizvadīto gadu un plānojot nākamo, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir pāreja uz elektroniskajiem iepirkumiem, kam seko saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma izvēles kritērija plašāka izmantošana un līgumu izpildes kontroles pilnveidošana iepirkumu procedūrās.

Līgana pāreja uz elektroniskajiem iepirkumiem

Elektronisko iepirkumu virzienā esam gājuši jau vairākus gadus un turpināsim arī nākamgad – ieviešot informācijas sistēmas praksē un turpinot darbu pie plašākas iepirkumu elektronizācijas.

Pakāpeniski ir uzsākta Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS) piedāvājumu iesniegšanas funkcionalitātes izmantošana un no nākamā gada sākuma šī funkcionalitāte obligāti izmantojama faktiski visos iepirkumos. Šobrīd piegādātāji ir apmierinātāki ar sistēmas darbību kā pasūtītāji. Piegādātāju ieguvums ir iespēja iesniegt piedāvājumus iepirkuma procedūrās elektroniski – nedrukājot dokumentu kaudzes un ar tām nedodoties pie pasūtītāja.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: