Iepirkumu vadības birojs uzņēmumā – “par” un “pret”

iepirkumi, 01/02/2018

Post image for Iepirkumu vadības birojs uzņēmumā – “par” un “pret”

Žurnāls “Iepirkumi” sadarbībā ar “Iepirkumu vadība un konsultācijas” (SIA “Imperum”) un Arnoldu Kardelu (SIA “Procurement Solutions – Latvia” vecākais konsultants) turpina diskusiju ciklu par komerciālajiem iepirkumiem. Mūsu ceturtajā diskusijā par iepirkumu vadības biroju (iepirkumu nodaļa) organizācijā – par iepirkumu vadības struktūru, par iepirkumu vadības biroja funkcijām un tā izveides pieeju, kā arī par citiem iepirkumu vadības biroja aspektiem.

Ceturtajā diskusijā AS “SEb banka” piedalījās:

Māris Modriņš, “SEB banka” iepirkumu pārvaldes vadītājs,
Aleksandrs Usovs, AS “Latvijas balzams” iepirkumu daļas vadītājs,
Mārtiņš Lācis, AS “Latvijas finieris” valdes loceklis,
Arnolds Kardelis, SIA “Procurement Solutions – Latvia” vecākais konsultants,
Mārtiņš Brīvmanis, iepirkumu un pārmaiņu vadības speciālists.
Diskusiju vadīja Laila Škoba, “Iepirkumu vadība un konsultācijas” vadošā konsultante.

Iepirkumu vadības biroja struktūra

L. Škoba: – Iepirkumu vadības struktūra var būt ļoti dažāda – trīs slāņos – vadība, iepirkumu komiteja, iepirkuma vadības birojs vai divos slāņos bez iepirkumu komitejas. Varētu būt vēl hibrīds, kur ir vadība, bet nav paša iepirkumu biroja, un ir tikai iepirkumu speciālists. Pieļauju, ka var būt pat tāds darbības modelis, ka nav vadības un iepirkumu speciālista, ir tikai iepirkumu vadības birojs.. Kāda ir jūsu pieredze par iepirkumu vadības struktūras izveidošanu?

A. Usovs: – Mums agrāk nebija iepirkumu komitejas. 2016. gadā veicām izmaiņas iepirkumu procesā un izveidojām iepirkumu komiteju trīs cilvēku sastāvā. “Latvijas balzamā” tās nosaukums ir Tenderu komiteja. Tās locekļi lemj par to, kā veicami iepirkumi, apstiprina ielūgumus uz iepirkumu konkursu, vēlāk apstiprina vai neapstiprina konkursu rezultātus. Iepirkumu nodaļa (iepirkumu vadības birojs) sagatavo iepirkumu konkursu kalendāru visam gadam, kur ņem vērā visus apstiprinātos piegādātājus un unikālos piegādātājus, proti, tos, kuriem nav alternatīvas. Šo sarakstu kopā ar konkursu kalendāru apstiprina iepirkumu komiteja. Visu gadu darbojamies pēc šāda apstiprinātā plāna. Ja ir vajadzīgas kādas izmaiņas, mēs tās koriģējām un saskaņojam.

Aizmirsi paroli?
Abonēt

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: