Iepirkuma līgums II (turpinājums)

Astra Bērziņa, 04/02/2015

Post image for Iepirkuma līgums II (turpinājums)

Līguma saturs un vides nosacījumi

Katram pircējam nākas strādāt ar dažāda satura līgumiem, tamdēļ ieteicams šos līguma tekstus standartizēt, piemēram, veidot standarta tekstus attiecībā uz ikgadējiem regulāra rakstura iepirkumiem, būvdarbu un pakalpojumu iepirkumiem, tostarp iepirkumiem, kuru realizēšanā svarīgi ievērot videi draudzīgus līgumu izpildes principus.

Lai gan arvien biežāk pircēji organizē videi draudzīgus iepirkumus, kuros tehniskajās specifikācijās un vērtēšanas kritērijos uzsvars vērsts uz zaļajām pazīmēm, līgumos tas gan tiek aizmirsts, proti, pircējam jānorāda, ka ne tikai iepirkuma priekšmets pēc būtības būs videi draudzīgs, bet arī tā piegādē vai pakalpojuma sniegšanā būs jāizmanto videi draudzīga iepirkuma nosacījumi. Viens no izplatītākajiem noteikumiem, ko līgumā var iekļaut: norādīt līguma izpildes ekoloģiskos apsvērumus, piemēram, norādīt, kā preces piegādāt, tostarp norādot transportēšanas veidu.

Komersantiem, kas plāno iesniegt piedāvājumus, jāzina, kādi iepirkuma nosacījumi būs ietverti līguma tekstā, proti, jāzina savas līgumā paredzētās saistības, lai nepieciešamības gadījumā līguma izpildes gaitā radušās izmaksas savlaicīgi iekļautu piedāvājuma cenā. Būvdarbu iepirkumos var iekļaut ar transportēšanu saistītus nosacījumus:

  • būvniecības materiālu, dažādu vielu piegāde koncentrāta veidā un to šķīdināšana uz vietas,
  • vairākkārtējas lietošanas konteineru izmantošana būvizstrādājumu transportam uz darbu veikšanas vietu,
  • izlietoto būvmateriālu (kartona, plastmasas vai metāla) iepakojumu sašķirošana un to nodošana otrreizējai lietošanai, pārstrādei vai atbilstošai likvidācijai.
    Pārtikas, kancelejas un saimniecības preču piegādē var iekļaut šādu nosacījumu: izmantot energoefektīvu transportu.


Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: