Gads Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei – plānošanai un iepirkumiem 11 gadu

Daina Vārpiņa, 29/08/2018

Post image for Gads Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei – plānošanai un iepirkumiem 11 gadu

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūve pēc 11 gadu ieilgušas plānošanas un saskaņošanas, iepirkumu īstenošanas īsā laikā ir nonākusi līdz būvniecībai, līdzīgi ar tā jaunās piebūves – Nākotnes nama būvniecību. “Kas lēni nāk, tas labi nāk”, un sabiedrības cerības ir, ka būvniekam SIA “Skonto būve” ar piesaistītajiem apakšuzņēmējiem būvdarbu izpildes termiņu izdosies īstenot līdz plānotajam 2019. gada jūnijam, kā arī ar to iecerētajā kvalitātē tiešām varēs lepoties ilgus gadus. 2018. gada 1. jūlijā apritēja 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un tika atvērta pirmā muzeja izstāde – patlaban projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunas, mūsdienīgas muzeja ekspozīcijas telpas ar telpiskiem, multimediāliem un interaktīviem objektiem.

Par Okupācijas muzeja pārbūvi žurnālam “Iepirkumi” stāsta VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Sigita Janvāre un SIA “Skonto Būve” valdes loceklis Juris Pētersons.

– Raksturojiet esošo situāciju. Tātad, iepirkums par Okupācijas muzeja būvniecību ir noslēgts ar konkursa uzvarētāju SIA “Skonto būve” un būvdarbi jau notiek?

Sigita Janvāre: – Okupācijas muzeja būvniecība ir daļa no VNĪ pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas valsts simtgadei”, ar kuru VNĪ apņēmusies būvēt objektus tādos termiņos un kvalitātē, lai ar tiem varētu lepoties arī pēc simts gadiem. VNĪ vadības komanda, efektīvi sadarbojoties ar projekta uzraudzības padomi – Kultūras ministrijas, VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības un Latvijas Okupācijas muzeja, biedrības „Latvijas Politiski represēto apvienība”, Dizaina birojs H2E, kā arī ar Arhitektu biroja SIA „5. IELA” pārstāvjiem, īsā laikā panākusi, ka projekts no ieilgušas plānošanas un saskaņošanas stadijas pārgājis būvniecības stadijā. Šā gada maijā ir noslēgts līgums ar SIA “Skonto Būve” par Okupācijas muzeja pārbūves būvdarbu veikšanu, un jūnija beigās tika uzsākti būvdarbi.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: