Dziesmu un deju svētku padome norāda uz nepieciešamību pēc pētījuma koru mēģinājumu un koncertu norisei Covid-19 apstākļos

LETA, 28/09/2020

Post image for Dziesmu un deju svētku padome norāda uz nepieciešamību pēc pētījuma koru mēģinājumu un koncertu norisei Covid-19 apstākļos

Dziesmu un deju svētku padome notikušajā sēdē rosinājusi valstī veikt pētījumu, kas sniegtu zinātniski pamatotas vadlīnijas koru mēģinājumu un koncertu norisei pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos.
Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene, 25.septembra sēdē padome uzklausīja veselības speciālistu ieteikumus par apstākļiem un rīcību, kas iespējami mazinātu inficēšanās risku koru un vokālo ansambļu mēģinājumos un koncertos.
Padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns aicināja ciešā sadarbībā ar pašvaldībām veicināt šo norādījumu īstenošanu un kopīgiem spēkiem meklēt veidus amatierkoru kustības nepārtrauktības nodrošināšanai.
Kazlauskiene atzīmēja, ka sēdē tika izskatīti jautājumi, kas skar amatiermākslas kolektīvu – koru un vokālo ansambļu – darbību epidemioloģisko ierobežojumu kontekstā, gatavošanos 2021.gadā plānotajiem XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī Svētku infrastruktūras būvniecības gaitu.
Latvijas Universitātes profesors, infektologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs informēja klātesošos par pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī un pasaulē. Ņemot vērā tendenci Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitam pieaugt, veselības nozares speciālisti ieteica arī turpmāk ievērot divu metru distanci amatierkoru un vokālo ansambļu dalībnieku vidū.
Pēc LNKC pārstāves paustā, par gatavošanos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vēstīja Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa. Rēķinoties ar epidemioloģisko situāciju valstī, patlaban tiek meklēti dažādi risinājumi un formas 2021.gadā plānoto svētku sarīkošanai un tradīcijas pēctecības nodrošināšanai.
Savukārt sēdē par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības gaitu informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks, Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins.
Viņš pavēstīja, ka pamatprojekts tiks īstenots laikā līdz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pēc tiem būvniecības darbi atsāksies, tostarp tiks veikta vēsturiskā paviljona rekonstrukcija un Dziesmusvētku ekspozīcijas izveide, ko plānots pabeigt nākamā gada nogalē.
Tāpat sēdē pievērsās jautājumam par VSIA “Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions”” ledus halles projekta realizāciju. Kā informēja centra valdes loceklis Daniēls Nātriņš, projekta īstenošana notiek līgumā noteiktajos termiņos.
Nātriņš akcentējis, ka ledus halli plānots nodot ekspluatācijā 2021.gada 17.martā. Savukārtmultifunkcionālās manēžas projekta realizācijai nepieciešamās būvatļaujas saņemšana varētu notikt līdz septembra beigām, pēc kā tiks sagatavota iepirkuma dokumentācija, lai realizētu projektēšanas un būvdarbu iepirkumu.
VSIA “Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions”” valdes loceklis skaidroja, ka centrālā sporta laukuma, vieglatlētikas treniņa laukuma rekonstrukcijas projekta realizācija, kā rezultātā būvdarbus paredzēts sākt 2021.gada rudenī, līdz tam laikam veicot projektēšanas darbus.
Kā LETA jau vēstīja, paredzēts, ka Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks 2021.gadā. Atbilstoši Dziesmu un deju svētku likumam konkrētu Svētku norises laiku noteiks Ministru kabinets.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: