Drošības nozares kompāniju asociācijas ieteikumi apsardzes pakalpojumu iepirkumu veikšanai*

iepirkumi, 27/11/2019

Situācija apsardzes pakalpojumu iepirkumos liecina, ka pārsvarā par piedāvājuma izvēles kritēriju nosaka piedāvājumu ar viszemāko cenu. Līdz ar to ļoti bieži iepirkumos uzvar apsardzes firmas, kas samazina piedāvājuma cenu uz pakalpojuma kvalitātes rēķina, liedzot iespēju saņemt iepirkuma līgumus tām firmām, kuras vēlas godprātīgi darboties šajā nozarē.

Lai sekmētu kvalitatīvu apsardzes pakalpojumu iegādi, kā arī dotu zināmu garantiju tam, ka pakalpojuma sniedzējs nodrošinās kvalitatīvu pakalpojumu atbilstoši visām normatīvo aktu prasībām, Drošības nozares kompāniju asociācija (turpmāk – DNKA) ir sagatavojusi šādus ieteikumus publiskajiem iepirkumiem apsardzes pakalpojumu jomā:

Iepirkuma plānošana

  • Ieteicams apvienot iepirkumus valsts iestādes ietvaros, kas samazina izmaksas pasūtītājam un ietaupa laiku, kas veltīts pakalpojuma administrēšanai.
  • Pirms iepirkuma izsludināšanas iestādei būtu rekomendējams veikt drošības auditu, lai noteiktu, kādi apsardzes pakalpojumi (tehniskā vai fiziskā apsardze u. c.) tai nepieciešami. Ja drošības audits ir veikts, tad iepirkuma dokumentiem būtu jāpievieno drošības audita rezultāti, ar kuriem varētu iepazīties pretendenti.


Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: