Drošā puķu nauda

Ilze Galkina, 30/05/2013

Sanita Kuka

Tie, kuru bizness ir puķu stādu audzēšana, pie naudas tiek dažādi: ved savu preci un stāv pie tirgus galdiem, noslēdz neliela apjoma līgumus ar iestādēm vai uzņēmumiem, ir priecīgi, ja kāds klients pats pēc vajadzīgā atbrauc uz siltumnīcu. Taču ir arī tā sauktā drošā nauda vai garantētie ieņēmumi, ja uzņēmējs uzvarējis izsludinātajā iepirkumu konkursā.

Veiksminiece Limbažos
Ar šādu veiksminieci – SIA AivaX īpašnieci Sanitu Kuku tikos Limbažos. Garantija, ka par puķu stādiem saņems naudu, viņai tikusi dota jau pērnā gada rudenī: „Esmu vairākas reizes startējusi Limbažu pilsētas pārvaldes iepirkumā, taču paveicās tikai šoreiz. Uz šīs vasaras nodrošinājumu ar stādiem visos pilsētas apstādījumos pavisam bija pieteikušies trīs pretendenti: z/s Kliģēni, z/s Stuči un mēs. Pirms konkursa, protams, nezinājām, vai paveiksies, taču uzvarējām, jo mums bija viszemākā cena. Gada beigās jau noslēdzām līgumu ar Limbažu novada pašvaldību un sākām plānot sēklu iegādes apjomus.”

Solvitai jau ir diezgan liela pieredze puķu, arī tomātu un citu dārzeņu stādu audzēšanā, jo tas ir viņas sirdsdarbs un no tēva – dārznieka –pārmantota ģimenes tradīcija. Tādas pamatīgas, taču remontējamas siltumnīcas gan Zemesgrāmatā ierakstītas tikai pirms diviem gadiem, kad sakārtotas īpašumtiesības uz Limbažu pievārtē kādreizējam kolhozam piederējušām zemstikla būvēm. Tagad liela daļa no tām pussabrukušas. AivaX iekārtojusies vienā daļēji atjaunotā un vienā pilnībā rekonstruētā augu mājā, pārvilktā ar speciālu, gaisa spraugas saturošu plēvi. Kopumā stādu audzējamā platība tajās ir ap hektāru.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: