Ārkārtas iepirkums Siguldas pašvaldībā. Pieredze un secinājumi

Ilva Lapiņa, 27/11/2019

Post image for Ārkārtas iepirkums Siguldas pašvaldībā. Pieredze un secinājumi

Šā gada septembrī Siguldā ar dažādām zarnu infekcijas slimībām saslima 46 iedzīvotāji, tostarp 39 bērni. Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) konstatēja, ka pieci bērni ir inficējušies ar šiga toksīnu veidojošo Escherichia coli (STEC), bet 15 bērniem konstatēja salmonelozi. Vienojošā pazīme šiem saslimušajiem ir pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšana. Reaģējot uz situāciju, Siguldas novada pašvaldība lauza līgumu ar ēdināšanas uzņēmumu SIA “Baltic Restaurants Latvia” un Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā un EIS publicēja Siguldas novada pašvaldības sludinājumu ārkārtas iepirkuma procedūrai “Ēdināšanas pakalpojuma sniegšana Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs”. Ar līgumcenu par 416 909,84 eiro uzvarēja SIA “Vectēvs”, garantējot svarīgākos kritērijus: ēdiena kvalitāti, ēdienu gatavošanā izmantoto produktu kvalitāti un videi draudzīgu pārtikas produktu piegādes veidu.

Iepirkumu veica, pamatojoties uz PIL 8. panta septītās daļas 3. punktu, tas ir, “pasūtītājam neparedzamu apstākļu rezultātā objektīvi radusies situācija, kurā steidzamības dēļ nav iespējams piemērot atklātu konkursu, slēgtu konkursu vai konkursa procedūru ar sarunām. Minētie apstākļi, kas pamato ārkārtas situāciju, nedrīkst būt atkarīgi no pasūtītāja darbības”.
Iepirkuma priekšmets bija sadalīts četrās daļās, un viss patiešām notika ātri. Jau šā gada 10. oktobrī Elektroniskajā iepirkumu sistēmā bija paziņoti ārkārtas ēdināšanas pakalpojuma iepirkuma rezultāti, un kopš 14. oktobra SIA “Vectēvs” līdztekus daudzām Vidzemes reģiona izglītības iestādēm uzsāka darbību arī Siguldā.

Aizmirsi paroli?
Abonēt

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: