E-pārvalde Latvijā kļūs pieejamāka iedzīvotājiem

SANDRIS GUNVALDIS, 31/08/2017

Post image for E-pārvalde Latvijā kļūs pieejamāka iedzīvotājiem

Par e-pārvaldi valstī ir atbildīga Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
EDMUNDS BEĻSKIS ,Ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos

Ko nozīmē e-pārvalde un kā tā darbojas Latvijā?

E-pārvalde ir valsts un pašvaldību pārvaldes efektīva īstenošana, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT).

IKT izmantošana valsts un pašvaldību iestādēs ieņem aizvien lielāku nozīmi, radot iespējas daudzas manuālas darbības automatizēt, tām ir būtiska loma gan uzlabojot klientu apkalpošanu, gan arī iestādes iekšējos un starpiestāžu sadarbības procesus. Tas sekmē pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, atvieglo administratīvos procesus iedzīvotājiem un uzņēmējiem, un veicina informācijas pieejamību.

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem attiecības ar valsti kārtot attālināti (saņemt atļaujas, pabalstus u.c.), tieši iesaistīties valsts darbā un lēmumu pieņemšanā vai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem uzzināt iestāžu rīcībā esošo informāciju par sevi, paralēli pakalpojumu sniegšanai klātienē iestādes aizvien vairāk rada iespēju iedzīvotājiem un uzņēmējiem pieprasīt un saņemt pakalpojumus elektroniski. Tie ir pakalpojumi, kurus var pieprasīt un saņemt attālinātā veidā, izmantojot IKT, tāpēc tos iespējams saņemt ātrāk un ērtāk neatkarīgi no atrašanās vietas un bez laika ierobežojumiem. Tādējādi iestādes paaugstina pakalpojumu pieejamību, pilnveido iedzīvotāju apkalpošanas kvalitāti, kā arī nodrošina efektīvāku resursu izmantošanu savu funkciju nodrošināšanai. Ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījuma apjomu pēc attiecīgā pakalpojuma klātienē, tiek izvēlēti arvien jauni pakalpojumi, kas tiek piedāvāti elektroniski. Elektroniskie pakalpojumi ir pieejami vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv 
vai par pakalpojumiem atbildīgo iestāžu mājaslapās. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem iespēju piekļūt informācijai par visiem valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem vienuviet, portālā www.latvija.lv ir izveidots publisko pakalpojumu katalogs.

 

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: