Attieksme un kretīni

SANDRIS GUNVALDIS, 31/08/2017

Post image for Attieksme un <i>kretīni</i>

Bauskas novada administrācijas Iepirkumu nodaļas vadītājs ANDRIS RĀCENIS intervijā atklāti vērtē Latvijas iepirkumu vidi, jauno Publisko iepirkumu likumu (PIL) un iesaka veikt tādas izmaiņas, kas iepirkumus padarītu daudz efektīvākus nekā patlaban.

– Bauskas novada pašvaldību iepirkumu uzraugi un eksperti Latvijā izceļ kā paraugu, kam līdzināties. Ar ko ieguvāt šādu atzinību?

– Protams, ir patīkami dzirdēt šādu jautājumu, bet atbildēt uz to vislabāk spētu Jūsu minētie uzraugi un eksperti. 2016.gadā pašvaldības iepirkumu apjoms bija 7 miljoni eiro, veikti vairāk kā 100 iepirkumu PIL kārtībā un 60 iepirkumu pēc pašvaldībā noteiktās iekšējās kārtības, sagatavoti un noslēgti 250 līgumi. Darbs, kas ieguldīts šo 7 miljonu apguvē, nav vienlīdzīgs naudas apjomam.

Iepirkumu nodaļā esam pieci darbinieki, kuriem darba pietiek nepārtraukti. Bauskas novada pašvaldībā tika veikts darba efektivitātes iekšējais audits. Auditore bija atradusi Ministru kabineta ieteikumus, kur norādīts, ka vienam iepirkumu speciālistam ir jāadministrē iepirkumi par 7 miljoniem eiro gadā. Uz pieciem darbiniekiem tie būtu 35 miljoni – un tas ir nopietns skaitlis! Runājām ar Latvijas Pašvaldību savienības padomnieci Dainu Dzilnu, ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāju Daci Gaili un secinājām – nav saprotams, kā šāds skaitlis iegūts, jo tas patiesi ir dīvains.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: